KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 7839125
nr 783 9125
Wilhelm Kåge
(1889-1960), Sverige
Tuschteckning, Wilhelm Kåge (1889-1960), "Liggande", signerad Kåge -39, motivets mått: 28x40
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
200 kr
måndag 15 oktober 2012
kl 17:46:14
150 kr
150 kr
Wilhelm Kåge
Läs mer om Wilhelm Kåge